انجمن مردمی پاریزەرانی ژینگه ی بانه – (پاژین )تاسیس 1378

پاژین

انجمن مردمی پاریزەرانی ژینگه ی بانه – (پاژین )تاسیس 1378

وسایل موتوری را داخل طبیعت نبریم. ماشین را کنار جاده پارک کرده و پیاده زیر درختان برویم.

آغاز کمپین سوگ لاکپشت ها

از آرزوی پرواز تا زمین گیر شدن در آتش

من لاکپشتم، از دست آدمیزاد با کوله باری از غم به کوهها پناه بردم. زیر بوته های گون خزیدم و برای یافتن اندکی آب چه رنجها که متحمل می شوم، برای آنکه از گزند بشر محفوظ بمانم درون لاکی چون سنگ خزیده اما نمی دانم که چه در خلوت نیز دست از سرم بر نمی دارند و هستیم را به کام آتش می کشند. من میدانم که همه آدمها بد نیستند. همه آنها زمین خوار نیستند، همه آنها برای رسیدن به پول و ثروت جنگل و کره زمین را به آتش نمی کشند، همه آنها زندگی جانوران و حیات وحش از جمله من بی دست و پا را به خاطر سود خود به خطر نمی اندازند.

آنها تعداد کمی هستند، از خدا بی خبرند و نمی دانند که سوزاندن جانوران زنده و گیاهان کفران نعمت است و از سوی خداوند چه عزابی به همراه دارد. من به شما عرض می کنم شاید این از خدا بی خبران زبان همنوعان خود را بهتر بفهمند، به آنها بگوئید که کار خوبی که شایسته انسانیت است انجام نمی دهند، اگر به فکر من بی دست و پا نیستید و من را می سوزانید، حداقل به فکر آینده خود باشند. جنگلهای سرسبز را که مایه خیر و برکت است به بیابان تبدیل نکنند.

با تشکر از آدمهای فهمیده لاکپشت بی گناه

و این نامه سر آغازی شد برای حمایت از جانداری که نه نای رفتن و نه پای ماندن دارد. انجمن پاژین بانه کمپینی تحت عنوان “سوگ لاکپشتها” در حمایت از گونه های جانوری که طعمه و قربانی آتش سوزی در جنگلها و مراتع هستد را به راه انداخته با امید به آنکه عزمی در راه حمایت از زیست بوم اندیشیده و برای جبران خسارات وارده حرکتی شروع شود.

بەناوی خوای دلۆڤان

هاوڵاتیانی خۆشەویست هەر وەک ئەزانن ماوەیەکە دار و دەوەن و لێرەوار و لەوەڕگای پاک و خاوێنی ئێمە ئاوری تێ بەرئەبێ و ئەفەوتێ, ئەم کارە نەتەنیا فەوتانی سروشتی بە دواوەیە ژیانی بوونەوەرە کانیش ئەخاتە مەترسی, بۆ نموونە کیسەڵ کە هیچ مەجالی دەر چوونی لەکاتی ئاگر تێ بەربوونی دارستانەکاندا نی یە. ئەنجومەنی پارێزەرانی ژینگەی بانە (پاژین) بۆ مانەوە و نەفەوتانی یەک جارەکی ئاژەڵەکانى بە تایبەت کیسەڵ, کەمپەینی (مەرگەساتی کیسەڵەکان) خستووتە بەر چاو. بەهەر جۆرێک کە ئەتوانن پاڵپشتی ئەم کەمپەینە بکەن.

بە سپاسەوە

ئەنجومەنی پارێزەرانی ژینگەی بانە (پاژین)

11693894_1645888182312622_9084893443167383278_n

https://www.facebook.com/turtles.tragedy

نوشته شده توسط جمعه ۱۹ تیر ۱۳۹۴ 4,457 بازدید
دسته : اخبار ، کمیته حمایت از جانوران
http://www.pajin.org/?p=4665

بایگانی تاریخ خورشیدی

دسته‌ها