انجمن مردمی پاریزەرانی ژینگه ی بانه – (پاژین )تاسیس 1378

پاژین

انجمن مردمی پاریزەرانی ژینگه ی بانه – (پاژین )تاسیس 1378

وسایل موتوری را داخل طبیعت نبریم. ماشین را کنار جاده پارک کرده و پیاده زیر درختان برویم.

طرح تفکیک زباله از مبدا با همکاری انجمن پاژین شاخه آرمرده وشهردادی وشبکه بهداشت وجهاد کشاورزی در شهر آرمرده کلید میخورد .

وی همچنین طرح تفکیک زباله از مبدا را برای حفظ سلامتی افرادجامعه و کاهش آسیب وزیان به طبیعت بسیار ضروری دانست و آمادگی انجمن پاژین در راستای فرهنگ سازی برای اجرای طرح مذکور اعلام کرد .

در این دیدار فرمیسک زاهدی مسئول کمیته آموزش پاژین ضمن اشاره به اهمیت جدا کردن زباله های تر وخشک از هم اقدام تفکیک زباله را بسیار مناسب وبه جا ارزیابی کرد وگفت : مادران خانواده ها با آموزش های مناسب محیط زیستی میتوانند از حامیان و اجراکنندگان اصلی این طرح باشند.

وی همچنین به لزوم حفظ منابع آبی وخاکی وعدم استفاده از ظروف یکبار مصرف توسط زنان خانواراشاره کرد وافزود :زنان میتوانند با تهیه کیسه های نخی برای نان و سبد برای خرید های خانگی به سلامت خود ومابقی اعضای خانواده خود بیشتر وبهتر کمک کنند .

در ادامه این نشست مهندس هیوا عطاری رئیس اداره جهاد کشاورزی آرمرده هم گفت :خوشحالیم که در سال گذشته آرمرده توانسته کشاورزنمونه کشوری داشته باشد .

وی پتانسیل بالای اهالی آرمرده برای تغییرات مثبت را از شاخصه های اصلی مردم این شهر دانست وخاطر نشان ساخت :اهالی آرمرده بدون شک در طرح تفکیک زباله همواره پیشقدم خواهند بود وبرای سایر شهرها هم الگوی مناسبی خواهند شد .

در ادامه این دیدار پروین دهقان ر
از شبکه بهداشت آرمرده هم خاطر نشان ساخت :خانوارهای آرمرده موظف اند که برای خرید نان از پلاستیک استفاده نکنند و باید حتما کیسه های پارچه ایی برای خرید نان باخود به نانواییها همراه داشته باشند.

نوشته شده توسط پنجشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۸ 15 بازدید
دسته : کمیته آموزش کودکان و مدارس ، کمیته زباله و پاکسازی ، نکات زیست محیطی
http://www.pajin.org/?p=10162

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بایگانی تاریخ خورشیدی

دسته‌ها