انجمن مردمی پاریزەرانی ژینگه ی بانه – (پاژین )تاسیس 1378

پاژین

انجمن مردمی پاریزەرانی ژینگه ی بانه – (پاژین )تاسیس 1378

وسایل موتوری را داخل طبیعت نبریم. ماشین را کنار جاده پارک کرده و پیاده زیر درختان برویم.

گردهمایی سکوت (کوردی / فارسی)

ئەمشەو(٢۴ـی پوشپەڕ) و دوێشەو (٢٣ـی پوشپەڕ.) بۆ ماوەی دوو شەو، کاتژمێر ١٠:٣٠ تا ١٢ لە پیرمرای بانە بۆ پشتیوانیی کەمپەینی “مەرگەساتی #کیسەڵ-ەکان” گردبوونەوەیێکی بێدەنگی ڕێک خرا. ئەم گردبوونەوە بە ھاوکاریی و ئامادەکاریی ئەندامانی پاژین بەڕێوە چوو. شایانی باسە ھەڵمەتی مەرگەساتی کیسەڵەکان بۆ “نا وتن بە ئاگر کەوتنەوەکان دامەزراوە” و داوا لە خەڵکی مەدەنی دەکرێ کە بە ھاوکاری و ھاو دەنگیی ھەڵمەتەکە ھەستن. ھەروەھا چەندین داواکاری لە لایەن بەرپرسانی کەمپەینەوە خراوەتە بەرچاو جەماوەر بۆ ئەوەی بە شێوەی واژۆ کردن وەک ھێمایێک بە دەنگمانەوە بێن تا ژینگەمان پارێزراو بێت.
*****************************
امشب (٢۴ تیر ماه) و دیشب (٢٣ تیرماه) به مدت دو شب، از ساعت ۱۰:۳۰ الی ۱۲ در پیرمرای بانه برای حمایت از کمپین “سوگ #لاکپشت ها”، گردهمایی بیصدایی برگذار شد. این گردهمایی با همکاری و آماده کاری اعضای پاژین برگذار گردید. لازم به ذکر است کمپین سوگ لاکپشت ها برای “نه گفتن به آتش سوزی ها” ایجاد شده است و از مردم تقاضا می شود که به همکاری و هم صدایی با کمپین اقدام کنند. همچنین چند خواسته پیش روی عموم مردم قرار داده شده است تا به گونه ای نمادین به شیوه امضا کردن همراهی خود را با کمپین اعلام کرده تا محیط زیست سالمی داشته باشیم.
*****************************
به نام خدا
ما امضا کنندگان زیر به عنوان شرکت کنندگان در کمپین «مەرگەساتی کیسەڵەکان :: سوگ لاکپشت ھا :: Turtles Tragedy» از مسئولین ذیربط تقاضا داریم به صورت جدی در راستای رسیدن به اهداف زیر اقدامات فوری و لازم را بعمل آورند:
۱- اقدام مسئولین شهرستان جهت شناسایی عاملین آتش سوزی ها و پیگیری قضایی آن
۲- ستادهای متشکله مدیریت بحران در مراکز استانی و شهرستانی جهت اطفاء حریق مراتع و جنگلها دقیق تر و منسجم تر عمل نماید .
۳- درخواست و فراهم آوردن امکاناتی از قبیل بالگرد های خاموش کردن آتش و دیگر وسایل لازم برای اطفاء حریق و ایجاد ایستگاه های خاموش کردن آتش در مناطق مختلف جنگلی در سطح منطقه براساس وسعت پوشش گیاهی و جنگلی موجود.
۴- در صورت بروز حوادث ناشی از اطفاء حریق و خسارات ناشی از آن نهادهای زیربط و در راس آن اداره منابع طبیعی موظف به جبران خسارات و بیمه کردن و مداوای کلیه افراد مشارکت کننده که در جریان آنش سوزی و اطفاء حریق آسیب دیده اند ، باشد .
۵- ایجاد کمیته های علمی تحقیق و بررسی جهت رویارویی با آتش سوزی ها و عواقب ناشی از آن.

photo_2015-07-16_11-19-17 photo_2015-07-16_11-19-11 photo_2015-07-16_11-19-02

نوشته شده توسط پنجشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۴ 3,380 بازدید
دسته : جنگل مرتع تخریب آتش احیا ، کمیته حمایت از جانوران
http://www.pajin.org/?p=4722

بایگانی تاریخ خورشیدی

دسته‌ها